İSTEK OKULLARI'NDA BURSLU/KISMİ BURSLU OKUMAK
İSTEYEN ÖĞRENCİLERE AİT GİRİŞ EKRANI
   
 
Kayıtlı GSM Numaranız (5551112233)
Kayıtlı Öğrenci T.C. Kimlik Numaranız
 
Onay Kodu
DİKKAT!
ÖĞRETMEN, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ'NDE DOĞAN ÇOCUKLAR, PERSONEL İNDİRİMİ ALANLAR VE GEÇMİŞ YILLARDA GİRDİĞİ MEB MERKEZİ SINAVLARINDAN KAZANDIĞI BURSLARI BAŞARISI DOLAYISIYLA DEVAM EDENLER BAŞVURU YAPMAMALIDIR. İNDİRİME GEREKÇE OLAN KONUYLA İLGİLİ EVRAKLARLA KAYDA GİDİLMESİ YETERLİDİR. KONUYLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ OKULLARDAN ALINABİLİR.
  
Nasıl başvuru yapabilirim?
OKULA TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BAŞVURU
EVRAKLARINI VE AÇIKLAMALARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
 
 

ÖĞRENCİ VELİSİNİN DİKKATİNE
Başvuruların incelenmesi, değerlendirilmesi ve kararın uygulanmasında göz önünde bulundurulacak konular aşağıda belirtilmiştir.

a- Burs/kısmi burs başvuruları her yıl yenilenecektir. Aksi belirtilmediği sürece, dilekçe ve belgelere istinaden edinilmiş burslar sadece belgelerin verildiği yıl için geçerlidir.

b- Tüm başvurular "Burs Komisyonu" tarafından uzun zaman ve emek harcanarak incelenmektedir. Kararların daha sağlıklı olabilmesi amacıyla; komisyonca görevlendirilen kişiler aileleri evlerinde ziyaret ederek sizleri daha yakından tanımak isteyebileceklerdir.

c- Gerçek dışı beyanda bulunduğu tespit edilen öğrencinin verilmiş olan burslu/kısmi burslu okuma hakkı Kurum Genel Müdürlüğü'nce geri alınacaktır. Verilen gerçek dışı bilgilere istinaden burslu/kısmi burslu okuduğu dönem var ise, bu döneme ait ücretlerin mevduata ödenen en yüksek faizi ile birlikte geri ödenmesi talep edilecektir.

d- Gerçek dışı beyanlarıyla yanlış bir karar verilmesine sebep olan veliler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulacaktır.

e- İkamet adresindeki değişiklikler bildirilecektir.

f- Gerekli evrakların tamamının teslim edilmemesi değerlendirmeye etki edecektir.

g- Alınan evraklar geri verilmeyecektir.